سیستم حمل و نقل هوشمند فروشگاه ما ، بسته به مکان زندگی شما یکی از روش های زیر را در آخرین مرحله ی تایید سفارش ، جهت ارسال کالا به شما نمایش خواهد داد :

استان آذربایجان شرقی (اطراف تبریز) :

1- ارسال با پیک موتوری

2- تحویل بسته در مکان فروشگاه

3-ارسال با پست پیشتاز 

4-ارسال با پست سفارشی

5-ارسال با ترمینال (اتوبوس رانی و تاکسی های بین شهری) ( شهر های استان آذربایجان شرقی-آذربایجان غربی-اردبیل)

دیگر استان ها :

1-ارسال با پست پیشتاز 

2-ارسال با پست سفارشی

3-ارسال با ترمینال (اتوبوس رانی)

4- ارسال با باربری 

5- ارسال با تیپاکس

در سیستم فروشگاه ، هزینه ی ارسال به صورت هوشمند بر حسب میزان فاصله شهر شما از استان آذربایجان شرقی و بر اساس آخرین تعرفه های صادر شده از طرف اداره پست و شرکت های حمل و نقل محاسبه شده و شما میتوانید هزینه ی حمل را به همراه هزینه ی قطعاتی که سفارش داده اید ، به صورت آنلاین پرداخت کنید . 

معرفی روش های ارسال :

پست پیشتاز :

در وب سایت شرکت پست ، مدت زمان ارسال بسته در این روش براي مرسوله های درون شهري 12 الي 24 ساعت و شهرستان ها 24 الي 48 ساعت قید شده است ، اما تجربه عملی نشان میدهد که زمان حمل بسته در اين روش براي مراكز استان 1 تا 2 روز و برای شهر بزرگ 2 تا 3 روز و برای شهر شهرهاي كوچك و روستاها 3 تا 4 روز کاری مي باشد .

هزینه ارسال در این روش بر اساس وزن بسته و مسافت ارسالی محاسبه میشود ، شما میتوانید نرخ قیمت ها را در این آدرس مشاهده کنید . در فروشگاه ما در آخرین مرحله تایید سفارش  ، با انتخاب این روش حمل ، هزینه ی حمل برحسب وزن مجموع قطعات و استان انتخابی شما ، محاسبه شده و بر روی مبلغ کل کشیده میشود . 

حداقل زمان ارسال= زمان بسته بندی( آماده سازی) + زمان اعلام شده از طرف اداره پست جهت ارسال کالا

پست سفارشی:

در وب سایت شرکت پست ، مدت زمان ارسال بسته در این روش براي مرسوله های درون شهري 24 الي 48 ساعت ,‌شهرستان ها 48 الي 72 ساعت قید شده است ، اما تجربه عملی نشان میدهد که زمان حمل بسته در اين روش براي مراكز استان و شهرستان هاي بزرگ 5 تا 8 روز و براي شهرهاي كوچك و روستاها 7 تا 10 روز مي باشد . 

در این روش نیز  مانند پست سفارشی هزینه ارسال بر اساس وزن بسته و مسافت ارسالی محاسبه میشود .  شما میتوانید نرخ قیمت ها را در این آدرس مشاهده کنید . در فروشگاه ما در آخرین مرحله تایید سفارش  ، با انتخاب این روش حمل ، هزینه ی حمل برحسب وزن مجموع قطعات و استان انتخابی شما ، محاسبه شده و بر روی مبلغ کل کشیده میشود . 

حداقل زمان ارسال= زمان بسته بندی( آماده سازی) + زمان اعلام شده از طرف اداره پست جهت ارسال کالا

ارسال با پیک موتوری :

این روش فقط مخصوص ساکنین شهر تبریز و اطراف آن است و در صورتی که خرید بالای 500 هزار تومان باشد هزینه ی ارسال با پیک موتوری بر عهده ما (فروشگاه جهان شهر) می باشد.در صورتی که مایلید بسته شما به محض آماده شدن توسط پیک ارسال شود یا قصد دارید از هزینه ی دقیق پیک موتوری آگاه شوید  ، با ما تماس تلفنی بگیرید . در غیر اینصورت بعد از آماده شدن جنس از ساعت 5 عصر به بعد همکاران ما از طریق تماس تلفنی ( تماس با موبایل شما ) ارسال جنس را با شما هماهنگ کرده و شما را جهت حضور در مکان تعیین شده و دریافت کالا باخبر میکنند . 

حداقل زمان ارسال= زمان بسته بندی( آماده سازی) + زمان اعلام شده از طرف پیک موتوری

تحویل بسته در مکان فروشگاه :

در این روش که فقط مخصوص ساکنین شهر تبریز یا افرادی که امکان مراجعه ی حضوری به مکان فروشگاه را دارند ، میباشد ؛ جنس در محل فروشگاه به مشتری تحویل داده میشود . 

برای استفاده از  این روش ، بعد از پرداخت هزینه کالا با ما تماس گرفته و تاریخ و ساعت حضور خود جهت دریافت کالا را مشخص کنید . در  غیر این صورت همکاران ما بعد از آماده شدن کالا از ساعت 5 عصر به بعد با موبایل شما تماس گرفته و شما را جهت دریافت کالا با خبر میکنند . 
آدرس ما : تبریز، سه راه امین ، کوچه پستخانه قدیم، پاساژ ملل (روبروی بازار بزرگ برق)، طبقه منفی 1، مغازه شماره 7

حداقل زمان ارسال= زمان بسته بندی ( آماده سازی)

ارسال با ترمینال / ارسال با باربری:

در این روش بسته توسط پیک به ترمینال اتوبوس رانی یا باربری ارسال شده و از آنجا به شهر محل سکونت مشتری ارسال میگردد . زمان ارسال برای مسیر های مستقیم تقریبا 1 تا دو روز  و برای مسیر های غیر مستقیم بین 1 تا 3 روز است . منظور از مسیر مستقیم مسیری است که در آن نیازی به تعویض  اتوبوس یا کامیون حامل بار نیست. مثلا برای ارسال بار به تهران اتوبوس مستقیما از تبریز به تهران وجود دارد اما برای استان بوشهر کالا ابتدا باید به یکی از شهر های بندرعباس یا شیراز و سپس به بوشهر فرستاده شود . 

در  این روش مشتری باید برای دریافت بسته به ترمینال مراجعه کند. همچنین مشتری باید در هنگام سفارش حتما جزئیاتی همچون شماره موبایل فرد تحویل گیرنده ، ترمینالی که جنس به آن ارسال میشود و… را برای ما ارسال کند . 

در این روش هزینه ی ارسال بسته به ترمینال / باربری ( از فروشگاه به باربری/ترمینال مبدا ) بر اساس وزن بسته به صورت خودکار محاسبه شده و از مشتری دریافت میشود . همچنین مشتری باید هزینه ی ارسال بسته  ( از ترمینال /باربری مبدا به ترمینال/باربری مقصد) را در هنگام تحویل گرفتن بسته ، به مسئول ترمینال یا باربری پرداخت کند . قبل از انتخاب این روش از وجود باربری یا ترمینال اتوبوس رانی با امکان حمل بار یا مسافر از تبریز، مطمئن شوید. (اصطلاحا” کالا پس کرایه می شود)

حداقل زمان ارسال= زمان بسته بندی( آماده سازی) + زمان اعلام شده از طرف باربری/ ترمینال جهت ارسال کالا

ارسال با تیپاکس:

در این روش بسته از طریق شرکت تیپاکس برای شما ارسال میشود . قبل از  انتخاب این روش باید از وجود دفتر تیپاکس در شهرتان مطمئن شوید. بسته ارسالی یک روزه برای استان های همجوار  و 2 تا 3 روزه در استان های غیر همجوار به دست شما خواهد رسید . 

حداقل زمان ارسال= زمان بسته بندی( آماده سازی) + زمان اعلام شده از طرف شرکت تیپاکس جهت ارسال کالا

مقایسه روش های حمل :

روش ارسالزمان تحویلهزینهشرایطکیفیت
پست پیشتاز1 تا 4 روزمتوسطنداردمتوسط
پست سفارشی5 تا 10 روزکمنداردمتوسط
پیک موتوری1 تا 6 ساعتمتوسطساکن تبریزبسیار خوب
تحویل بسته در فروشگاهفوریصفرساکن تبریزبسیار خوب
ارسال با ترمینال1 تا 2 روززیادتوضیحات 1متوسط
ارسال با باربری1 تا 2 روززیادتوضیحات 1متوسط
ارسال با تیپاکس1 تا 2 روززیادتوضیحات 1خوب

توضیحات 1 : در این روش ها ، مشتری ابتدا باید از وجود دفتر شرکت تیپاکس یا وجود باربری و ترمینال با مبدا شهر کرمان در شهر سکونت خود اطمینان حاصل کند . به عنوان مثال در صورتی که در شهر شما دفتر تیپاکس وجود نداشته باشد و شما این روش را برای ارسال کالا انتخاب کرده باشید ، بسته توسط پیک به دفتر تیپاکس تبریز منتقل شده و به دلیل عدم وجود مبدا مجددا به فروشگاه برگردانده میشود . در این حالت کارمندان فروشگاه با شما تماس گرفته و از شما آدرس یا روش دیگری را برای ارسال محصول درخواست  میکنند . انجام این پروسه ها معمولا زمان بر بوده و باعث اتلاف وقت با ارزش شما خواهد شد . 

حداقل زمان بسته بندی( آماده سازی):

سفارش های شما بعد از تایید پرداخت ، در  نخستین ساعت کاری در نوبت آماده سازی و بسته بندی قرار میگیرد . زمان صرف شده برای آماده سازی و بسته بندی بسته به تعداد اقلام سفارشی  و روش پرداخت معمولا بین 1 ساعت تا 5 روز کاری زمان میبرد :

روش پرداختزمان مورد نیاز برای تایید پرداختتعداد محصولات سبد خریدزمان مورد نیاز برای جمع آوری  و بسته بندی
پرداخت اینترنتی24 ساعتزیر 50 محصول2 تا 6 ساعت
بین 50 تا 200 محصول8 تا 24
بیشتر از 200 محصول1 تا 5 روز کاری
ثبت فیشصفرزیر 50 محصول2 تا 6 ساعت
بین 50 تا 200 محصول8 تا 24
بیشتر از 200 محصول1 تا 5 روز کاری
کارت به کارتصفرزیر 50 محصول2 تا 6 ساعت
بین 50 تا 200 محصول8 تا 24
بیشتر از 200 محصول1 تا 5 روز کاری

ما وجود هر گونه مشکل در روند آماده سازی سفارش را از طریق تماس تلفنی به شما اطلاع خواهیم داد ، همچنین وضعیت سفارش شما که میتواند یکی از گزینه های منتظر پرداخت ، تایید شده ، در حال آماده سازی ، در حال ارسال ، ارسال شده و تحویل داده شده باشد از طریق پانل کاربری و ایمیل  و پیام کوتاه به اطلاع شما خواهد رسید .

سایر موارد :

1- تمامی بسته های که از طریق پست ( پیشتاز یا سفارشی ) و تیپاکس ارسال میشوند دارای بیمه هستند ، این بیمه فقط گم شدن محصول یا نابودی 100 درصد آن ( بر اثر آتش سوزی  و… ) را پوشش میدهد . در صورتی که نیاز به بیمه های بیشتر دارید از طریق تلفن با ما تماس بگیرید . 

2- تمامی محصولات موجود در فروشگاه به شرط مطابقت با توضیحات وارد شده ، به فروش میرسد . در صورتی که مشخصات کالایی که دریافت کرده اید با مشخصات کالای که سفارش داده اید همخوانی ندارد ، میتوانید بسته را برگشت داده و هزینه ی پرداختی خود را به صورت کامل دریافت نمایید . در صورت بروز چنین مشکلی کافی است کالا را در جعبه ارسالی قرار داده و با ما تماس بگیرید . در این شرایط کالا نباید استفاده شود . 

3- شرکت پست تضمینی در مورد زمان ارسال سفارش ندارد و گاها مشاهده شده که کالا با تاخیر دو یا سه روز از یک جایگاه پستی به جایگاه دیگر منتقل شده است . در صورتی که برای دریافت بسته خود عجله دارید از سایر روش ها استفاده کنید .